Дистанційна платформа створена для впровадження мистецької інклюзії, розширенню доступу дітей з інвалідністю до занять у суміжних з театром напрямках.
Я є художнім керівником Дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba, який працює на базі БК Енергетик, м. Вишгород з липня 2018 року. Театр є одиницею ГО «Театральна спілка для дітей з інвалідністю», реалізовано три театральних постанови, вистава « Колискова для дракона» за фінансової підтримки Українського культурного фонду є володарем Гран Прі Національних та Міжнародних фестивалей. На березень 2021 року, за GOOGLE пошуком,- Perfeco in Kilaba є єдиним дитячим інклюзивним театром на теріторії України. На базі театру займається 21 дитина з різною нозологією.
У 2020 році ми перейшли до дистанційних занять, що набрали обертів під час карантинних заходів пов’язаних із COVID-19. Відкрили недоліки у організації процесів онлайн навчання, а також безліч потенціалів для освітнього процесу за напрямком мистецька інклюзія.
Адже, більшість культурних платформ зорієнтовані на мегаполіси, обходячи увагою малі регіони. Не всі діти, з особливими освітніми потребами здатні фізично відвідувати навчальні заклади, лишаючись в обмеженому доступі до спілкування зі своїми однолітками. Більшість творчих закладів: гуртки, музичні школи мають стандарти результатів не розраховані на творчі потенціали дітей з фізичними або ментальними особливостями розвитку. Саме за ініціативи ГО «Театральна спілка для дітей з інвалідністю», що опікується театром, з'явилася ідея до створення на базі нашого театру Дистанційної мистецької інклюзивної платформи KI LA BA за більш широкою георгафією. Ми маємо бажання ділитися своїми здобутками за напрямком культурної інклюзії, йдемо до змережування власної методики, прагнемо до розширення творчих напрямків діяльності у суміжних з театром напрямках.
Дистанційна мистецька інклюзивна платформи KI LA BA - це онлайн заняття за напрямками :
- музична терапія, вокал разом із музичним терапевтом, автором і виконавецем, лідером гурту «Сни Доріг» Оленою Солошенко. Цей напрямок націлений на дослідження і пізнавання себе, світу навколо. Пошуку творчих ресурсів, вмінню приймати себе справжнього.
-мислення художника за методикою Пітера Йєнні з куратором курсу, студенткою Арт Академії їм. Сальвадора Далі, Іванною Данилюк. Курс націлений не тільки на оволодіння навичками малювання, але і наближує до візуального сприйняття і насолоди від експериментів з власною уявою (розвиток уяви, пошук джерела натхнення, техніки малювання, інтуїтивне малювання).
- ритмотерапія, гра на малій перкусії разом із засновником школи AfriKAN Drum School, провідником барабанних кіл із барабанотерапії у центрах реабілітації для дітей з інвалідністю Оленою Сухоруковою. Ритмотерапія працює над розвитком моторики, музикальності у дитини, відчуття ритму. На заняттях учні познайомляться з величезним арсеналом шумливих інструментів, дізнаються про властивості матеріалів для їх виготовлення і обов’язково навчаться створювати власну композицію!
- стопмоушен анімація, або анімація з усього разом із відео мейкером, контент мейкером, режисером Ольгою Олексієнко. Ці заняття- гра, сучасний спосіб заявити про себе за допомогою телефону, оживляти світ навколо себе і розповідати зворушливі історії.
- акторська майстерність, сценічна мова, історія театру з художнім керівником Дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляною Данилюк. Сценічна мова (артикуляційна гімнастика за допомогою анімованих роликів з використанням маскотів, вправи на дихання, вимову). Історія театру у форматі анімованих відео лекцій озвучених акторами (наблизять до розуміння загальної історії людства, мистецтва, живопису, театру). Заняття з акторської майстерності надають повштох до самовираження, підвищення самооцінки, оволодіння корисною для інших справою. Також, підвищують адаптивність дитини у колективі і надають можливість подивитися на себе з боку, вигідно подати свої особливості та не боятися бути смішним (а це профілактика від позиції жертви, саможаління).
І всі заняття без жодних географічних, фізичних обмежень!
Команда проєкту складена з фахівців, які вже занурювалися у творчу діяльність з акторами театру на волонтерських засадах. Відпрацьовані механізми дистанційного викладання, створений дидактичний матеріал за власною методикою «Про інклюзивний метод роботи з Альтернативним актором у інклюзивному театральному просторі» у колоборації з менторами, психологом проєкту. Супровід психолога, під час занять, дозволяє корегувати способи взаємодії з дітьми із різною нозологією, пробуджувати їх пізнавальні та емоційні сфери, творчі здібності, формувати навички міжособистісної комунікації, соціалізації. Також, відбувається надання професійної психологічної допомоги батькам дітей з інвалідністю.
Тож, для чого нам потрібні гроші і на що витратимо у разі успішної краундфайдингової компанії?
Перш за все на розширення географії проєкту, аби діти та їх батьки з регіонів могли дізнатися про можливість долучення до занять. Для цього плануємо долучити таргетингову стратегію, яка одночасно працює на промоуцію інклюзивного мистецтва.
Також, для оплати праці викладачам, менторам, команди проєкту.
На технічну підтримку Дистанційної мистецької інклюзивної платформи KI LA BA.
Для створення нових анімованих роликів з історії театру, сценічної мови.
На закупівлю матеріалів для курсів: мислення художника, ритмотерапія та створення театрального реквизиту для занять з акторської майстерності.
Також, раді повідомити, що наша ідея пройшла відбір від міжнародного фонду Відродження і будь яка сумма, яка буде Вами особисто задонатена на підтримку проєкта Дисанційна мистецька інклюзивна платформа KI LA BA автоматично подвоїться, у разі успішної краундфайдингової компанії! Рух театральної інклюзії не є унікальним у світовому контексті, він є унікальним в українському суспільстві.
Підтримайте наш проєкт на платформі RazomGO!
Підтримуючи цей проект фінансово, ви стаєте благодійником, сума підтримки не повертається, платежі йдуть як благодійний внесок на Благодійний Фонд "Маяк Світу". Проєкт буде розпочатий після закриття збору.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Щоб залишати коментар Вам необхідно Увійти або Зареєструватись