razomgo
Проект завершився

Водійські права для українських жінок

Безкоштовні курси водіння для жінок, які зазнають економічного або психологічного насильства

UAH 200 Цiль UAH 190 000
1%
3 раз Підтримали
Проект завершився
07-04-2021 Запущено
Проект завершився

Безкоштовні курси водіння для жінок, які зазнають економічного або психологічного насильства

НАША МIСIЯ

Ми – громадська організація Учбовий центр Водіння. Наша команда розробила проект, який допоможе жінці стати незалежною, вільною та більш мобільною. Ми прагнемо збільшити кількість жінок, які матимуть змогу керувати авто, відчують себе самодостатніми та зможуть побороти гендерну нерівність. У першу чергу ми навчаємо жінок, які страждають від фізичного, економічного чи психологічного насилля в родині з боку чоловіка, жінок, які змогли звільнитися від домашньої агресії та жінок, які виховують дитину самостійно без допомоги батька дитини. З цією метою ми надаємо безкоштовний курс водіння з подальшим отриманням водійського посвідчення категорії В для одиноких матерів та жертв домашнього насильства.

ПРОБЛЕМАТИКА ПИТАННЯ

За статистикою, кожна третя українська жінка принаймні раз у житті зазнавала психологічного, фізичного, сексуального або економічного насильства. За даними Головного управління Національної поліції, в Дніпропетровській області з приводу домашнього насильства стосовно жінок у 2019 році було зафіксовано 8927 звернень, у 2020 році – 9669. Насправді масштаб проблеми складно оцінити, оскільки більшість жінок воліють мовчати через страх бути осудженими. Наразі домашнє насильство у різних його проявах є болючим питанням для багатьох жінок. З відомих усім нам причин під час пандемії ситуація особливо загострилася, збільшилася кількість розлучень, проте ми не знаємо напевно, скільки українок продовжують терпіти знущання чоловіка і не можуть розірвати це замкнене коло через невпевненість у собі, фінансову та психологічну залежність від партнера-тирана.

Зневажливе ставлення до жінки укорінилося в нашому менталітеті. Так, з прадавніх часів в Україні саме чоловік вважався главою сім’ї та мав забезпечувати матеріальний добробут родини. Роль жінки полягала здебільшого у вихованні дітей та виконанні інших домашніх обов’язків, при цьому вона мала бути покірною дружиною своєму чоловікові і в усьому слухати його. Відголоски давніх традицій відбиваються і на сучасному розподілі гендерних ролей, адже дуже часто українські чоловіки демонструють свою першість у родинних стосунках, пригнічуючи авторитет жінки.

Більш вагома позиція чоловіків у суспільстві має вираження у багатьох сферах. Так, за стереотипом, керування автомобілем є суто чоловічою справою, що, в свою чергу, надає «сильній» статі багато переваг як у родинному житті, так і в професійному. До нашого Учбового центру останнім часом звертаються багато заміжніх жінок, які мріють отримати водійські права. Наше опитування показує, що основною причиною цьому є прагнення «зрівнятися» зі своїм чоловіком, відчути себе більш самостійною.

Отже, відсутність водійських прав є одним з факторів, що змушують українську жінку почуватися нижчою за свого партнера, залежною від нього матеріально та психологічно, нездатною на самостійне існування, що змушує її зберігати такі сімейні стосунки навіть за наявності домашнього насильства.

Крім того, ті жінки, яким вистачило мужності покинути свого домашнього тирана і розпочати нове життя, часто мають виховувати дитину або навіть кількох дітей наодинці. На даний час в Україні зареєстровано 195 000 одиноких матерів, які часто стикаються з дискримінацією при спробі працевлаштуватися, адже багато роботодавців вважають, що матір-одиначка не зможе продуктивно працювати і приносити користь компанії через постійні «сімейні обставини». В Україні відсутні соціальні програми щодо навчання або перекваліфікації матерів-одиначок. Отримуючи щомісячну допомогу в максимальному розмірі близько 2000 гривень, вони не мають фінансової можливості здобути нові вміння і навички, зокрема навички водіння та кермової вправності, хоча це може бути життєво важливим для їхнього добробуту.

Усі ці фактори змушують жінок залишатися зі своїми партнерами і залежати від їхніх грошей, піддаючи себе критиці, зневазі та приниженню. Через це емоційний та фізичний стан багатьох українок викликає занепокоєння. Заміжні жінки часто перебувають у стані депресії, розчарування та невпевненості під тиском своїх чоловіків. У той же час одинокі матері зазнають подібних труднощів через свою самотність, відсутність підтримки та постійний страх не мати можливості забезпечити добробут своїх дітей.

РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

В рамках проекту 15 одиноким матерям та жінкам, які страждають від домашнього насильства, будуть надані безкоштовні уроки водіння. Наш повний курс складається з теоретичної частини з інтерактивними уроками з правил дорожнього руху, основ медицини, будови автомобіля тощо, а також практичної частини, під час якої наші курсанти здобудуть навички водіння та підготуються до іспиту. Після складання іспиту вони отримають водійські права категорії В. Отже, протягом усього курсу жінки одержать практичні навички водіння та отримають важливу психологічну підтримку від нашої команди та інших жінок зі схожим життєвим досвідом. Щоб змінити життя 15 жінок і навчити їх водінню, нам потрібно 190 000 гривень..

 

ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Здорове спілкування та нові навички допоможуть жінкам у соціальній адаптації та працевлаштуванні. В останні роки посвідчення водія відкриває широкий спектр вакансій, багато з яких пропонують гнучкий робочий час, необхідний одиноким матерям. Гнучкий графік дасть їм можливість поєднувати виховання дітей та роботу. В результаті після отримання водійських прав шанси знайти підходящу вакансію значно зростуть. Для матерів-одиначок це можливість забезпечити своїм дітям гідне майбутнє, а жінки, які зазнають домашньої тиранії, зможуть розпочати нове життя, оскільки нові навички та фінансова незалежність сприятимуть підвищенню їхньої самодостатності та впевненості в собі. Вміння керувати автомобілем зробить жінок більш впевненими, незалежними та відкриє перед ними нові кар’єрні перспективи.

Зміниться і їхнє мислення та бачення себе. Як результат, покращиться їхнє фізичне, емоційне та соціальне здоров’я. Такі сприятливі умови вплинуть на особистісне та професійне зростання жінок, сприяючи економічному розвитку громади. Крім того, вони зможуть навчати своїх дітей та забезпечувати їхній добробут. Самостійних дівчат та хлопців-джентльменів виховуватиме або сильна жінка, або новостворена повноцінна родина, основою якої будуть любов, підтримка та гендерна рівність, адже загальновідомо, що впевнені та самодостатні жінки, як правило, приваблюють і обирають гідних партнерів. Родинний добробут сприятиме розвитку здорового та процвітаючого суспільства.

БЮДЖЕТ

Підтримавши наш проект, ви зможете допомогти отримати права, ґрунтовні знання та навички водіння - 15 жінкам, які потребують в цьому. Які потребують вашої пітримки, захисту та нового життя.

Разом ми зможемо зменшити кількість насилля та допомогти жінкам стати вільними, рівними, незалежними.


Підтримуючи цей проект фінансово, ви стаєте благодійником, сума підтримки не повертається, платежі йдуть як благодійний внесок на Благодійний Фонд "Маяк Світу". Проєкт буде розпочатий після закриття збору.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Щоб залишати коментар Вам необхідно Увійти через facebook або Зареєструватись

завантажити ще Приховати
 • Olia Riabenko
  UAH 50
  07-04-2021
 • kristushalitvinenko
  UAH 50
  07-04-2021
 • Дарья КУтерга
  UAH 100
  07-04-2021
завантажити ще Приховати

Винагороди

Підтримати UAH 400

Дорожній конус

ви отримаєте унікальний дорожній конус з логотипом нашої організації
Проект завершився
Придбано 0 Залишилось: 2
Підтримати UAH 500

Відвідування семінарського заняття з ПДР разом з групою жінок

Під час навчання жіночої групи ви зможете відвідати 1 семінарське заняття
Проект завершився
Придбано 0 Залишилось: 2
Підтримати UAH 600

Відвідування нашого учбового класу, бесіда за кавою з авторами проекту

Ми вас запрошуємо до нашого автокласу, де ви зможете побачити, як проходять семінарські заняття, та насолодитись філіжанкою кави разом з авторами проекту
Проект завершився
Придбано 0 Залишилось: 2