razomgo
Йде збір коштів

Реконструкція будинку для народних ремесел

В селі Кубей Одеської області запрацює майстерня традиційних народних ремесел, єднаючи покоління та відроджуючи етнічну культуру.

UAH 26 000 Цiль UAH 150 000
18%
17 раз Підтримали
24 дні залишилось
24-02-2021 Запущено
Підтримати проект

В селі Кубей Одеської області запрацює майстерня традиційних народних ремесел, єднаючи покоління та відроджуючи етнічну культуру.

Ми народилися у чудовому куточку нашої прекрасної Батьківщини, в Бессарабії, на півдні Одеської області.

Наше село Кубей багатонаціональне село. Тут живуть поруч представники двох народів: гагаузів і болгар, поєднуються унікальні культури цих народів, їх мова, традиції, звичаї, кухня. Це й відрізняє село з-поміж багатьох міст і містечок на Півдні України.

Всього 270 км від Одеси і ви опиняєтеся у колоритному осередку сільської гармонії та спокою. Мальовнича природа, чисте повітря, натуральні продукти та унікальні етнічні особливості роблять Кубей ідеальним для зеленого етно – туризму.

Влітку 2018 року у с. Кубей, за сприяння місцевих активістів, закоханих у своє село, був проведений перший етно-фестиваль, де танцювали і співали гості з трьох країн, та було понад три тисячі глядачів. У програмі були танці, співи, майстер класи з народних промислів, багатонаціональної кухні, фотосесії у національному гагаузькому та болгарському вбранні та, навіть, дефілє старовинного етнічного одягу Бесарабії. Тепер етно фестиваль — це велике свято, до якого мешканці села готуються цілий рік.

Згодом у селі з’явився дім-музей традиційного етнічного побуту – «Стара Къща». Його облаштували у приміщенні будинку родини Райнових, що побудований у традиційному бесарабському стилі. Ідею музею в селі підхопили із задоволенням.

Всім селом робили ремонт у будинку та збирали експонати.

Сьогодні 4 кімнати садиби наповнені старовинними речами і складають основну експозицію етно музею.

Також, є ідея створити школу народних ремесел – для творчого спілкування поколінь, де досвідчені майстри проводитимуть майстер класи, передаючи молоді свій унікальний досвід.

На подвір’ї будинку Райнових є будівля, що геть потребує відновлення. Це традиційний буджакський дім з глиняної цегли. Сьогодні, ми вже почали роботи по відновленню, але на після закінчення дім для етно - музею буде виглядати так:

Саме в ньому, після відновлення буде функціонувати майстерня народних ремесел. Але для цього потрібно замінити стіни, замінити дах, провести електро та водокомунікації, збудувати старовинну піч та зробити внутрішній ремонт.

Для закупівлі будматеріалів та ремонту потрібні кошти – 150 000 тис грн.

На даному етапі небайдужі місцеві жители, своїми силами потроху розібрали дах, відновили фундамент і підготували будинок до реконструкції.

Підтримати проект можна будь якою сумою тут, на краудфандинговій платформі RazomGo та за умовами краудфандингу отримати за свій внесок унікальні етно-подарунки, з любов’ю створені в Кубеї: місцеві спеції, травяний кубейський чай, плетені килимки та кошики, а також запрошення у дводенний етно-гастро тур до Кубею.

Нам є чим вас здивувати: ви зможете прийняти участь у майстер класах з виробів доріжок на ткацькому станку, виготовленні ляльок мотанок –кубейськіх куклічок, катання на традиційних возах, фотосесія у національному одязі на заході сонця на околиці Кубей, відвідування кошар, дегустація трав'яного чаю, традиційних бесарабських страв, свіжого меду та витриманого вина від гагаузьких та болгарських кубейських господарів.

Повірте, ви закохаєтесь у Кубей так само як і ми.
Ми сподіваємося на вашу фінансову підтримку!

Підтримуючи цей проект фінансово, ви стаєте благодійником, сума підтримки не повертається, платежі йдуть як благодійний внесок на Благодійний Фонд "Маяк Світу". Проєкт буде розпочатий після закриття збору.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Щоб залишати коментар Вам необхідно Увійти через facebook або Зареєструватись

завантажити ще Приховати
 • Анонім
  UAH 91
  06-05-2021
 • Анонім
  UAH 150
  06-05-2021
 • Анонім
  UAH 4 700
  06-05-2021
 • Анонім
  UAH 4 999
  06-05-2021
 • Анонім
  UAH 970
  05-05-2021
 • mhita25
  UAH 1 000
  13-04-2021
 • tatyana-terzi
  UAH 90
  08-04-2021
 • Ганна Старжевська
  UAH 900
  05-04-2021
 • vtsonkov22
  UAH 50
  04-04-2021
 • k.voytseh2000
  UAH 50
  29-03-2021
 • Анонім
  UAH 250
  21-03-2021
 • d.polyakovaa
  UAH 250
  21-03-2021
 • Ганна Старжевська
  UAH 170
  20-03-2021
 • Ганна Старжевська
  UAH 200
  16-03-2021
 • Ганна Старжевська
  UAH 100
  16-03-2021
 • defatted
  UAH 50
  25-02-2021
 • UAH 11 980
  24-02-2021
завантажити ще Приховати

Винагороди

Підтримати UAH 50

Дякуємо! Відео звернення - подяка від команди проекту.

Дякуємо за допомогу! Ви прекрасна людина, що цінує унікальність та самобутність проявів етнічної культури українського народу. Ми надішлемо на Ваш мейл відео зі словами вдячності. Підтримати GO Придбано 2 Залишилось: 68
Підтримати UAH 150

Місцеві кубейські спеції

Аутентична спеція - Мірудія зростає тільки в Бессарабії. ЇЇ смак - це унікальне поєднання смаків трави мірудії, чабрецю дикого та запашного городнього кропу. Доповнить смак , м'яса, риби, салатів та маринадів. Придбати її можна тільки у нас, в Бессарабії. Підтримати GO Придбано 0 Залишилось: 300
Підтримати UAH 300

Травяний чай - запашний збір трав з екологічно чистого кубейського степу .

Смачна та запашна суміш трав та пелюстків квітів чайної троянди, ромашки, липи, деревія, звіробія, з любов'ю зібрані для вас у кубейському степу Підтримати GO Придбано 0 Залишилось: 150
Підтримати UAH 1 000

Плетений килимок

Таких яскравих плетених килимків ще пошукати! Технологія традиційного плетіння "по колу" від наших кубейських бабусь - майстринь майже втрачена. Кожний килимок має унікальний візерунок, зплетений їх руками з вдячністю за вашу допомогу та побажанням добра вашому дому! Підтримати GO Придбано 0 Залишилось: 50
Підтримати UAH 3 000

Дводенний тур: Запрошуємо до Кубею!

Ранковий туман піднімається з підземного озера "Кайнакі", чутно дзвін дзвіночків отари овець, що вже у степу, шум оливкового гаю, дзюрчання джерела "Читак" - це частина атмосфери ногайського села Кубей, яке розташоване на півдні Одеської області, на кордоні з Молдовою. Це місце, де збереглася традіційна етнічна культура, самобутній образ життя гагаузів і болгар. Це місце, де потрібно прожити вікенд, відчути гостинність і колорит східного світу. Спробувати і назавжди закохатися в запах місцевих страв традиційної кухні і вина, яке робиться за сімейними рецептами предків. Це світ дивовижних звичаїв, взаємин, які перевертають мислення і змушують бачити світ по новому. Це занурення в світ минулої епохи, де є місце живому спілкуванню, святкового столу, старовинним пісням і танцям. А ще, споглядання у глибоке зіркове небо, під звуки цвіркунів і степового вітру. Ми чекаємо на тебе! Підтримати GO Придбано 0 Залишилось: 6